Projekty

Zakres świadczonych usług projektowych:

  • projektowanie ogrodów prywatnych i terenów zielonych ( obiekty przemysłowe, stacje benzynowe, centra handlowe, banki, osiedla mieszkaniowe, instytucje publiczne)
  • projektowanie ogrodów wodnych, strumieni, kaskad i fontann
  • projektowanie małej architektury (ławki, pergole, altany, nawierzchnie, murki..)
  • wizualizacje ręczne i komputerowe
  • inwentaryzacje ogrodów

Projekt ogrodu.

Projekt ogrodu jest niezwykle ważnym i pierwszym etapem tworzenia ogrodu.
Powstanie projektu jest niezbędne do tego, żeby planowany ogród był uporządkowany i funkcjonalny. Lepiej pewne rzeczy kilka razy przeanalizować na papierze, niż później wprowadzać kosztowne zmiany w powstałym już założeniu.

Jak powstaje projekt ?

Podczas pierwszej wizyty zapoznajemy się z Państwa życzeniami i ogólnym wyobrażeniem o ogrodzie oraz ustalamy zakres prac projektowych. W trakcie spotkania przeprowadzamy także wizję lokalną i robimy dokumentację fotograficzną. Następnie przeprowadzamy inwentaryzację terenu. Odnotowujemy, jakie gatunki roślin istniejące już na terenie warto pozostawić, które można przesadzić, a które zupełnie nie wpisują się w istniejące otoczenie.

Przy następnym spotkaniu przedstawiamy Państwu wstępną koncepcję ogrodu (na życzenie 2-3 koncepcje) i po ich szczegółowym opisaniu dążymy do wybrania jednej koncepcji, która Państwu najbardziej odpowiada pod względem stylu i funkcjonalności. Kolejny etap to stworzenie właściwego projektu koncepcyjnego, którego akceptacja jest podstawą do stworzenia projektu wykonawczego.

Co zawiera projekt ?

Podstawą jest szkic widoku z góry wykonany w kolorze ręcznie lub komputerowo w skali na ogół 1:100, co oznacza, że 1 centymetr na planie odpowiada 1 metrowi w rzeczywistości. Projekt taki zawiera szczegółowy układ nasadzeń z opisem wszystkich roślin (nazwy polskie i łacińskie), projekt podjazdu, ciągów komunikacyjnych, ścieżek ogrodowych, lokalizację małej architektury, układy skalne, elementy wodne, rozmieszczenie punktów świetlnych na życzenie przy gwarancji wykonawstwa zawiera również projekt systemu nawadniającego.

Do projektu ogrodu dołączamy opis pielęgnacji roślin i trawnika oraz sposób konserwacji systemu automatycznego nawadniania, czy oczka wodnego. Cennik za wykonanie projektu ogrodu zależny jest od jego powierzchni, im większy ogród tym niższa stawka za 1 m kwadratowy projektu ogrodu. Przy obliczaniu powierzchni projektowanej, nie są wliczane zabudowania oraz istniejące już nawierzchnie.

Projekty wykonywane dodatkowo, to m.in. projekty techniczne domków gospodarczych, altan ogrodowych. Na życzenie klienta wykonujemy również wizualizacje ogrodu.

Design by Light ERP